0532 217 93 52

W

Doğalgaz Radyatör Değişimi

Soğuğun günden güne kendini hissettirdiği soğuk kış günlerinde doğalgaz ile ısınma sağlanan evlerde radyatörlere büyük iş düşmekte. Ancak radyatörlerin verimli bir ısıtma işlevini yerine getirmesi için ısıtılacak alanın boyutuna uygun radyatör kullanımı büyük önem arz etmektedir.

Radyatör Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Odanızın boyutuna uygun olmayan ya da adet olarak yetersiz radyatörler yeteri kadar ısınamamanıza, ısınma için daha fazla enerji harcamanıza bu da haliyle faturanıza yansıyacaktır. Tam tersi bir durumda da yani odanızın boyutuna göre daha büyük ve daha fazla ebatta radyatör konulması daha fazla enerji harcanmasına sebebiyet verir ki bu defa da yine olan cebinize olacaktır. Ayrıca radyatör ebadının doğru seçimi kadar radyatör bakımlarının da işinin uzmanı firmalarca düzenli olarak yapılması ısı kaybınızı önleyecek ve daha verimli ısınma yapmanızı sağlayacaktır.

Isı Kaybını Önlemek Mümkün müdür?

Eğer eve yeni doğalgaz tesisatı döşetecekseniz ısı kaybını en aza indirecek önlemleri baştan almış olabilirsiniz. Evi ısıtan, doğal gaz boruları içinden geçen sudur. Suyun dolaştığı mesafe de ki artış çabuk suyun soğumasına neden olmaktadır. Yani borunuzun mesafesi arttıkça enerji verimliliği düşecektir. Tesisat çekilirken en az boru döşenecek yol hesaplanmalıdır. Yine boruda kullanacağınız dirsek adetinin çok olması da suyun dirseğe yaptığı basıncın etkisiyle ısı kaybına neden olacağını unutmayın.

İleride oluşabilecek tamiratta evin daha az hasar görmesi durumundan dolayı sıva üstü tesisat döşemesi ev sahiplerince istense de aslında sıva altı döşemelerde daha verimli ısınma söz konusudur. Önemli olan yapılan döşemede kullanılan malzemenin kaliteli olması ile yapılan işçiliğin üst düzey olmasıdır. Suyu ısıtanın ve dağıtımı yapanın kombi olduğunu düşünürsek kombilerin bakımlarının düzenli olarak yapılması da oldukça önemlidir. Tesisatınız oldukça eski ise radyatör bakımının yapılması yetersiz kalabilir. Ayıca radyatör bakımına harcanan para da yenisinden daha pahalı ya geleceği düşünülürse doğalgaz radyatör değişimi mantıklı olan seçenektir.

Firmamız doğalgaz tesisat kurulumu ve bakımının yan ısıra, kombi arızasının giderilmesi ve doğalgaz radyatör değişimi gibi işlemleri uzman personelce, hızla ve kaliteli bir şekilde yerine gitmektedir. Siz ve ailenizin mutluluğuna önem veren firmamız, yılların verdiği tecrübe ve sizden aldığı destekle daima işinin başındadır.