0532 217 93 52

W

Doğalgaz Tesisatı Arıza Tamiratı

Kışın sertleşmeye başlamasıyla beraber aklımıza bir soru takılır; nasıl ısınacağız? Bu sorunun cevabı herkese göre değişiklik gösterir. Isınma için pek çok farklı yöntem vardır. Her yöntemin kendine göre avantajı ve dezavantajı vardır. Kimisi sobasız yapamaz, kimi de külle, isle uğraşmak istemez. Bazıları tüm evi ısıtmak ister, bazıları da sadece oturduğu odayı ısıtmak ister.

Isıtma türlerinin içerisin de en çok tercih edilenlerden biri de doğalgaz ile ısınma yöntemidir. Bu yöntem gerek, ekonomik oluşu, gerek ise, temiz ve rahat oluşu sebebiyle sevilmektedir. Çok yerde, mahalleye doğalgaz gelmesini hasretle bekleyen insanlar vardır. Bunlar ” ah bir doğalgaz gelse de, kurtulsam diye ” iç geçirirler. Mahallede bir kazı yapılsa, hemen doğalgaz mı gelecek diye merakla sorarlar. Haksız da sayılmazlar aslında, doğalgaz ile ısınmak, diğer yöntemlere göre oldukça zahmetsizdir. Tabidir ki, her güzelin bir kusuru vardır. Bu yöntemin kusuru da doğalgaz tesisat arızalarıdır. Bu arızalar çok sık olmasa da, eğer düzgün şekilde çözülmezler ise çok büyük sıkıntılara neden olurlar. Hem ısınmayı kötü yönde etkilerler, hem de faturamızı kabartarak cebimizi yakarlar. Evimizi ısıtmak yerine cebimizi fazlaca ısıtır desek yanlış olmaz.

Bundan kurtulmanın yolu doğalgaz tesisat arıza tamiri konusunda uzman kişilere başvurmaktır. Ne yazık ki, etrafta doğalgaz arıza tamiri yapmayı bildiğini söyleyen, pek çok iş bilmez kişi mevcuttur. Bu kişilere karşı dikkatli davranılmalıdır.

Doğalgaz Arızaları Neden Kaynaklanır?

Arızalar temelde iki nedenden kaynaklanır. Birincisi kombi arızaları, ikincisi ise tesisat arızalarıdır.

Kombi Arızaları

Kombi arızaları mümkünse servise ya da uzman tamircilere yaptırılmalıdır. Bu arızalar daha teknik bilgi gerektiren arızalardır. Kombiniz doğalgaz sisteminizin kalbidir. Ona iyi bakmalısınız.

Tesisat Arızaları

Tesisat boruları, vanalar, petek vb. kısımlarda meydana gelen arızalardır. Sık görülen arıza çeşitleri:

* Peteklerin zamanla tıkanması: Bu durumda konusunda uzman kişiler tarafından petekler sökülüp, özel kimyasal yardımıyla temizlenmelidir.

* Boruların delinmesi: Bu durum da, gayet açık şekilde anlaşıldığı üzere borular yenilenmelidir.

* Vanaların çalışmaması ya da kaçırması: Vanalar yenilenmeli ya da sıkılmalı

* Peteklerin hava yapması: Peteklerin havası alınmalıdır.

* Tesisattaki suyun azalması: Tesisatın suyu yeterli düzeye gelene kadar, tesisata su eklenmeli

Bütün bu işlemleri firmamıza güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.