0532 217 93 52

W

Doğalgaz Proje Çizimi

Doğalgaz proje çizimi, yaklaşık 10 dakika süren bir ön çizim sonrasında asıl projenin oluşturulmasıdır. Doğalgaz proje çizimi dairenizde bulunan tesisata göre yapılmaktadır. Tesisat düzenine göre yetkili mühendislerimiz tarafından çizilen bu projeler, dijital ortamda onaya hazır hale gelmektedir. Doğalgaz proje çiziminizin onaylanması için önceden mutlaka İGDAŞ aboneliğinizin olması gerekmektedir. Yapılan doğalgaz proje çizimi gaz dağıtım şirketlerinin kriterlerine uygun olarak belirlenmelidir.

Doğalgaz Proje Onayı İçin Atılacak Adımlar

Doğalgaz proje çizimi için başvuracağınız firmamız öncelikle ön çizim gerçekleştirmek için evinize gelmektedir. Fakat doğalgaz proje çizimi için firmamıza başvurmadan önce mutlaka, gaz dağıtım şirketlerinden abonelik işlemlerini yaptırmış olmanız ve doğalgaz tesisatınızın proje çizimi için hazır durumda çekilmiş olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra yaklaşık 10 ya da 15 dakikalık bir süre içerisinde doğalgaz proje çizimi ön çalışması tamamlanmaktadır.

Doğalgaz proje çizimlerinde gaz dağıtım firmalarının istediği kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin hepsine hakim olan mühendislerimiz tarafından ön çalışmada hazırlanan proje dijital ortamda teslime hazır bir projeye dönüştürülmektedir. Bu çalışmaların ardından hazırlanan proje ilgili birimlerin onayına sunulmaktadır. Yapılan sunumun ardından ilgili birimlerin belirlediği onay süresi sonunda projeniz tamamlanmış olur.

Doğalgaz Açımı İçin Gereken Şartlar

Doğalgaz proje çiziminin tamamlanması ve onaylanması sonrasında ister bireysel olarak ister firmamız tarafından sayaç alınması ile doğalgaz bağlatma süreciniz devam etmektedir. Sayaç alımından sonra artık gaz açma randevusu almak için bir mani bulunmamaktadır. Randevuyu alan firmamız, randevu tarihinde yetkili birim elemanları ile kontrol için hazır bulunmaktadır. Burada gerçekleşen kontrollerde çizilen doğalgaz proje çizimi ile doğalgaz tesisatının uyumu kontrol edilmektedir. Yapılan kontrollerde uyum tam anlamıyla sağlanmışsa gazın resmi açılımı gerçekleşmiş olur.

Çizilen doğalgaz proje çiziminde şartnamelere aykırı bir durum varsa firmamız tarafından bu durumlar tamamen ortadan kaldırılmaktadır. En iyi projeleri en uygun fiyatlara gerçekleştiren firmamızın bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşması mümkün değildir. İhtiyacınız olan proje çizimi için içiniz rahat şekilde başvurabileceğiniz firmamız size en kısa sürede sıkıntısız bir doğalgaz bağlatma garantisi vermektedir. Gün geçtikçe artan müşteri referanslarımız ile doğalgaz çizimlerinizde her zaman yanınızdayız