0532 217 93 52

W

Doğalgaz Merkezi Kurulum Tesisatı

Doğal gaz da merkezi sistem kurmanın daha avantajlı olduğu söylenmektedir. Özellikle girdiğimiz bu yoğun ve soğuk kış şartları içerisinde merkezi sistem kurulması birçok insana fayda sağlamakta. Merkezi sistem kurulumunun doğal gaz için ödenen ücretlerin oranında azaldığı da söyleniyor. Bunun ile birlikte günümüzde merkezi sistem olsa dahi herkesin ne kadar doğal gaz kullandığını ölçen cihazlar da kullanılmaya başlanmasıyla birlikte daha da tercih edilir ve bütçeyi daha az zorlayan bir sistem haline gelmiştir.

Doğalgaz Merkezi Sistem Kurulumu:

Bu avantajlı sistemin ilk olarak kurulması için bazı gerekli şartların oluşması istenmektedir. Bu şartlardan ilk olanı ve en önemli olanı Doğalgaz Merkezi Sistem Kurulumu yapılacak apartman ve ya bina da oturanların en azından yarısının doğal gaz merkezi sistem kurulumunun yapılması için onay vermiş olması gerekiyor. Bu onay veren kişi sayısının yarıdan daha fazla olması da ayrı bir avantaj sağlamaktadır. İkinci olarak araştırma yapılıp ulaşılan iyi tesisatçılarla bu konu hakkında konuşup anlaşılmalıdır ve abonelik oluşturulmalıdır. Bu yapıldıktan sonra doğal gaz firmasının yetkilileri merkezi sistemin kurulacağı yeri incelemek için gelirler ve planlamaları yaparlar.

Doğal gaz sisteminin güvenlik kontrollerini yaparlar ve ne şekilde kurulacağının planlamasını yaparlar. Kurulumu yapıldıktan sonra doğal gazın açılması için de randevu alınmalıdır. Gerekli şartlar sağlandığında doğal gaz açılımı yapılabilir. Doğal gazın açılabilmesi için merkezi sistem kurulumunun yapıldığı yerde elektrik olmaması önemli bir husustur, aksi taktirde kurulumu yapılan doğal gaz merkezi sisteminizi açmamaları olağandır.

Ayrıca doğal gaz merkezi sistem kurulumu yapılırken doğal gaz borularının elektrik tesisatından mümkün olduğunca uzak olması istenir yine aynı şekilde belirlenen ölçütlerde borular elektrik tesisatından uzak olmadığında doğal gazın açılımı yapılmaz. Gaz dağıtım firmasından da randevu alınarak kontrolleri yaparak gazı açması istenir. Eğer gazın açılmaması için her hangi bir sorun varsa gaz açılmaz, öncelikle bu sorun ortadan kaldırılır ve ya düzeltilir tekrar gaz dağıtım firmasından randevu alınır gaz dağıtım firması yetkilisi bu şekilde tekrar kontrolleri yapıp gazı açabilir.

     Şu an bulunduğunuz sayfadan ulaşılabileceğiniz güvenli olan ve doğal gaz merkezi sistem kurulumu yapan firmamıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.