0532 217 93 52

W

Kalaorifer Tesisatı

Isınmak kuşkusuz kış aylarının en önemli gereksinimidir. Sobalı evler sadece sobanın kurulu olduğu yeri yani evi kısmen ısıtırken günümüzde özellikle de kent merkezlerinde yaygınlaşan doğalgaz ile evin tamamı homojen olarak ısınmakta. Ancak ısınma için kalorifer tesisatı doğru olarak yapılmalıdır.

Tesisat Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle kalorifer tesisatında su boruları ne kadar uzun olursa ısınmakta o kadar güç olur. Suyun dolaşım yapacağı mesafe ne kadar kısa olursa ısı kaybı da o denli az olur. Onun için tesisat çekilirken en kısa mesafe hesaplanmalıdır. Ayrıca mümkün olduğu kadar tesisatta az dirsek kullanımına dikkat edilmelidir. Isının daha verimli kullanılması ve daha ekonomik bir ısınma yolu olması nedeniyle sıva altı tesisat şekli önerilmektedir. Yine tesisatınızın ömrünün uzun olmasını istiyorsanız kullanacağınız malzeme kalitesinin yüksek olmasında fayda vardır. Tabi tesisatı yapacak firmanın da işinin ehli olması ileride çok daha az sorun yaşamanızı sağlayacaktır.

Radyatör Seçerken Dikkat Edin!

Tesisatta kullanılan boru kadar önemli olanda odalara kurulacak radyatör yani peteklerdir. Odanın ebadına uyguna radyatör boyutunun ve sayısının seçimi yapılmalıdır. Büyük bir odaya küçük ebatta ve tek radyatör koymanız o odadaki ısının normalden aşağı olmasına sebep olurken, daha büyük ya da fazla radyatör koymanızda aşırı sıcak olmasına ve fazla tüketime sebep olur ki maksimum verim yerine maksimum zarar cebinize yansır. Kullanılacak ortama uygun radyatörün seçimi üst düzey verim almanızı sağlayacaktır.

Kombi Nereye Kurulmalı?

Gel gelelim kombinizin kurulumuna. Kombiyi mümkün olduğu kadar mutfak veya banyoya yakın bir yere kurulumunu tavsiye ediyoruz. Suya ulaşım ne kadar uzak olursa su ihtiyacı ve suyu ısıtmak için harcanan enerji o denli çok olur. Bu da size normalden daha kabarık bir fatura olarak dönecektir.

Kombi tesisatı döşendikten sonra düzenli olarak petek bakımının ve temizliğinin yapılması ileride daha az sorun yaşamanızı ve daha fazla ısınarak daha az enerji harcamanızı sağlayacaktır. Kalorifer tesisatı ve kombi alanında yılların verdiği tecrübe ve uzman personellerimizle tesisat ve bakımı yapmaktayız. Sizde firmamıza ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve kaliteli hizmetten faydalanabilirsiniz.