0532 217 93 52

W

Kombi Montajı

Kombi montajı, gaz dağıtımı yapan şirketlerin belirlediği şartlar doğrultusunda yapılmalıdır. Yapılan montaj sorunsuz ve eksiksiz yerine getirildiğinde can ve mal güvenliğiniz güvence altına alınmış olur.

Firmamız, gaz dağıtımı yapan şirketin belirlediği şartlara bire bir uymak şartıyla, uzman bir ekiple yapılan bir montaj işlemini “Her şeyden öne güvenlik” vizyonu ile gerçekleştirmektedir. İşinde uzman ekibimizin profesyonel bir şekilde yürüttüğü kombi montajı hizmetimizi tercih eden müşterilerimiz, karşılıklı güven anlayışına dayalı politikamız ile mutlaka memnun kalacaktır. Kombi montajını hafife almak, can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmak demektir. Alanında uzman olan bir ekip, gerekli sertifikalara sahip bir işletme yani kısaca “güvenlik” arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Kombi montajı hakkında altın kurallar:

1- kombi montajı profesyonel eller tarafından belirli kurallar dahilinde yapılmalı, sertifika sahibi olmayan firmalar kesinlikle tercih edilmemelidir.

2- Kombiler baca çıkış bağlantısı olmayan yerlere kesinlikle monte edilmemelidir. Montaj yapılacak yerin dış havaya açık olması oldukça önem arz etmektedir. Bunun sebebi ise hermetik tip kombiler temiz havayı dışarıdan alıp, kirli hava yani atık gazı da dışarıya vermektedirler.

3- Kombi montajında kullanılan baca kesinlikle çelik tercih edilmeli ve yüksekliği en fazla 1.9 metre olmalıdır. Bilinmesi gerekir ki çok uzun olan baca bağlantıları güvenlik açısından birtakım sıkıntıları beraberinde getirmektedir.

4- Kombi montajında tecrübe oldukça önemlidir. Kombi montajı hakkında detaylı bilgisi olmayan şahıslar çeşitli hatalar yapabilir. Tesisat sıcak ve su borularının yanlış monte edilmesi gibi…

5- Kombinin montajı yapıldıktan sonra gerekli kontrollerin sağlanması da oldukça önemidir. Montaj işleminde herhangi bir sorun olup olmadığı denendikten sonra işlem sonlandırılmalıdır.

6- Kombi sahibine montajı yapılan kombinin çeşitli özelliklerinden bahsedip kombinin bakımı doğrultusunda gerekli bilgilerin verilmesi kombinin daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlayacaktır.

7- Kombi montajı yapan kişilerin gaz dağıtım firmasının kurallarına riayet etmesi ve sertifikasının olmasına mutlaka bakılmalıdır. Güven vermeyen kişiler tarafından yapılan montaj can güvenliğinizi tehlikeye atacaktır.

8- Kombinizde bir sorun ile karşılaştığınızda öncelikli olarak yetkili servis olan firma ile görüşmeli, yetkili firma tarafından kombi kontrolünün gerçekleştirilmesi gerekir.